top of page
Novosoft Cubic WMS
Depo Yönetim Sistemi (DYS)

 

Depolarınızda gerçekleşen tüm işlemleri etkin ve verimli şekilde yönetmek üzere tasarlandı.

Depo İşleyişinizi Geliştirin

Novosoft Cubic WMS sürekli çevrimiçi çalışan, mal kabul, yerleştirme ve sevkiyat doğruluğunu artıran, güvenilir bir depo yönetim sistemidir. Deponun kurallarla yönetilebilmesini sağlar. 

Cubic WMS, barkod okuyuculu mobil bilgisayarlar kullanarak depoda yapılacak bütün işlemleri personele emirler oluşturarak kumanda eder ve gerçekleşen her bir hareketi, okutulan her bir barkodu kaydederek deponuzun yönetim tarafından izlenebilirliğini sağlar.

Cubic Robotik Depolama modülü sayesinde depolarda ASRS* uygulamaları ile büyük hız artışı sağlanması mümkündür.

Cubic WMS aralarında çok sayıda sektör lideri kuruluşun da yer aldığı firmalarda başarı ile uygulanmış, binlerce kullanıcısı olan denenmiş ve kanıtlanmış bir çözümdür.​

*Automated Storage & Retrieval System/Otomatik Yerleştirme & Alma Sistemi

cubic depo yönetim sistemi, yönetim sistemi, cubic depo otomasyonu, forklift terminali, barkod sistemi

Novosoft Cubic: ("Kübik" okunur) Deponuzun her bir kübik metresine hakim olmanız için.

Özet
İzlenebilirlik

Mal kabulden başlayarak, paletleme, yerleştirme, depo içi hareketler, toplama, sevkiyat, etiketleme, yükleme aşamalarının tümü planlı yapılır. Hem planlanan hem de gerçekleşen tüm adımlar kayıt altına alınır.

 

​Kişi Bağımsız Çalışabilme

Çalışanlar neyin nerede olduğunu bilmek zorunda değil. Depo yöneticisinin belirlediği adres bölgeleri, ürüne tahsisli gözler belirlenen kurallar çerçevesinde Cubic tarafından otomatik olarak doldurulur. Depo şefinin gözü arkada kalmadan izne çıkması artık mümkün. 

Operasyon ve Envanterde Doğruluk

Ürün, koli ve palet etiketleri okutularak işlem yapılır. Envanter kayıtları fiziksel stoklarla uyumlu, sevkiyatlar hatasız yapılır.

İşlem Hızında Artış

Koridorlarda elde kağıt ile ürün aramak yok. Cubic hangi adresten hangi ürünün toplanacağını bilir.

FIFO ve FEFO Takibi

Mal kabul ya da üretimden girişte paletleme esnasında ürünlerin son sevk tarihleri ya da üretim tarihleri kayıt altına alınır.  Cubic kullanan depoda ilk çıkması gereken paletin sona kalıp bozulması mümkün değil. 

Seri Numarası ve Lot Takibi

Bütün sevk edilen ürünlerin hangi parti/lot numarası ya da seri numarasını taşıdığı kayıt altına alınır.

Etiket Tasarımı ve Yönetimi

Deponuzda ihtiyacınız olan bütün barkod etiketlerini (misal adres, ürün, palet, paket, sevkiyat) istediğiniz gibi tasarlayın ve basın.

cubic depo yönetim sistemi, yönetim sistemi, cubic depo otomasyonu, forklift terminali, barkod sistemi
cubic depo yönetim sistemi, yönetim sistemi, cubic depo otomasyonu, forklift terminali, barkod sistemi

Sevkiyatlar çok hızlı ve isabetli. Hangi perona hangi palet gidecek Cubic biliyor.

Cubic Faydalar

*Entegrasyon : Cubic WMS sizin bilgi işlem alt yapınıza uyumlu çalışır. Kullandığınız ticari yazılım, ERP, MES vb ile sorunsuz çift yönlü entegre olur (bkz. ERP Bağımsız Çözümler)

Novosoft Cubic WMS üç temel bileşenden oluşur:

  • RF mobil bilgisayar yazılımı; endüstriyel mobil bilgisayarlar ve forklift terminali üzerinde çalışır.

  • Yönetim web yazılımı; web tarayıcısı içinden erişilen, AJAX teknolojisi sayesinde kullanıcıya çok hızlı tepki veren web yazılımı.

  • Servis yazılımı; sunucu üzerinde geri planda çalışan, kullanıcı istemeden entegrasyon*, robotik ekipman PLC iletişimi, yazdırma gibi hizmetleri otomatik olarak gören Windows servisi.

Cubic Bileşenler
Novosoft Cubic RDM - Robotik Depo Modülü

 

Otomatik depolama amaçlı kullanılan robotik ASRS ekipmanları, yüksek hız ve verimli hacim kullanımı gerektiren depolarda tercih edilmektedir. 

Novosoft ve ALTINAY Teknoloji Grubu firmalarından Olbricht, 2019 yılında  işbirliği yapmaya karar verdiler. Bugün artık Novosoft Cubic RDM ile Olbricht ASRS cihazları tamamen uyumlu çalışıyor. 

slider2.jpg
asrs1.jpg
olbrichtlogo7.jpg
Cubic Robotik
Novosoft Cubic Altyapısı

Web tabanlı uygulamalar kurulum ve erişim açısından büyük kolaylık sağlar. Novosoft kendi geliştirdiği Microsoft .Net tabanlı alt yapısında, ASP.Net ve AJAX gibi teknolojiler kullanarak web tabanlı ürünlerin ana çekincesi olan geç tepki verme zaafını bertaraf etmiştir. Kullanıcıya hızlı tepki veren, kolay kullanım deneyimi sunar.

Microsoft .net, Windows Server System, ASP.net AJAX
Cubic Altyapı
bottom of page